28 Temmuz 2016, Perşembe
HakkımızdaBilgi MerkeziLig FikstürüPuan DurumuYazarlarımızGaleriİletişimAnasayfa
Kategoriler
Misafirimiz Var
Simdi Nerdeler
Haberler

Nereden, nereye?

25 Mart Cuma 2011 17:25:10
Print Friendly and PDF

BUNDAN SONRA BÖYLE – 17

NEREDEN, NEREYE?

TEŞEKKÜR – 1

Kadıköy-Acıbadem Hastanesi’nde başarıyla geçirdiğim Kalp Ameliyatı nedeniyle;
Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali AYDINLAR,
Yönetim Kurulu Başkan Asistanı Neşe AKER,
Kadıköy-Acıbadem Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa CANDAN
Dt. Emin Gökalp BAŞ
Hasta İlişkileri sorumlusu Psg. Ebru YILDIRAN
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç.Dr. Hasan KARABULUT
Kalp ve Damar Cerrahisi Uzman Dr.Ebuzer AYDIN
Anestezi Doç.Dr. Fevzi TORAMAN
Kardiyolog Dr.Selçuk GÖRMEZ
Uzman Dr. Murat ÖKTEM
Dr.İsmail SELÇUK
Kardiyak Rehabilitasyon Hemşiresi Duygu MENTEŞ ve
Ameliyathane-Yoğun Bakım Servisi ile 1.Kat Doktor, Hemşire, Sağlık Memuru ile Hasta Bakıcılara
Şükranlarımı sunarım.
İyi ki varsınız...
Ragıp TEKİN / MilliyetKURUMSAL

NEREDEN, NEREYE?

CEV Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde Eczacıbaşı ve Vakıfbank Güneş Sigorta’nın geçmiş yıllarda aldığı Dördüncülüklerin ardından 2010 yılında her şey bizim için değişti.
Bu kez sahnede Fenerbahçe Acıbadem vardı. Fransa’nın Cannes şehrinde yapılan organizasyon da tarihi kadroyu oluşturan Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’ın başarısı gündeme oturdu.
Finalde, İtalyan Foppapedretti Bergamo takımına son anda kaybedilen maç sonrası Sarı Meleklerin Avrupa’da elde ettiği ikincilik bugünlerin habercisi olmuştu...
11. Avrupa Bayanlar Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde ülkemizin iki dev takımından Fenerbahçe Acıbadem ile Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom finale yükselmek için ortaya koydukları mücadele, voleybolun tarih sayfalarında ki yerini aldı bile...
Artık, bugüne kadar İtalyanların Final-Four’da 2 takımla sürdürdükleri hegemonyada sona ermiştir.
Bundan böyle, söz sahibi Türk takımlarıdır.
Dördüncülüğü başarı kabul ettiğimiz günlerden, Fenerbahçe Acıbadem’in finalde son anda kaybederek elde ettiğimiz ikinciliğe üzüldüğümüz günlere gelinmiş ise bu Türkiye’de voleybolun hızla yükselişinin göstergesidir.
Bugün ise Avrupa Şampiyonlar Ligi şampiyonu apoletini bir Türk takımı takıyorsa, bu başarı hem Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom Bayan Takımı’nın hem de Türk Voleybol ailesinindir.

 

BİREYSEL

BU ONUR AYDINLAR’IN

Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali AYDINLAR, Milliyet’in 57. Geleneksel Yılın Sporcusu Anketi’nde 2010 yılı Namık Sevik “Onur Ödülü”nün sahibi oldu.

AYDINLAR ÖDÜLÜNÜ ALDI
Avrupa’da fırtına gibi eserek ilk kez final oynayan ve Dünya Şampiyon Kulüpler Kupası’nı ülkemize getirerek filenin gururu olan Fenerbahçe Acıbadem Bayan voleybol takımının transferleri ve her türlü sorunuyla bire bir yakından ilgilenerek başarıda başrol oynayan Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali AYDINLAR “Onur Ödülü”nü yapılan görkemli bir törenle aldı.

 

BİR SORU, BİR CEVAP

YALAN RÜZGARI...

SORU 1: Fenerbahçe Acıbadem-Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom Avrupa Şampiyonlar Ligi yarı final karşılaşmasından sonra, 22 Mart 2011 tarihinde İstanbul’daki bir gazete “Finalden önce garip teklif” başlığı ile her zaman olduğu gibi yaptığı bu tip haberle Nalan Ural’ı suçladı. Bu iddia doğru mu?

Soru Soran: Özdemir Tavaşoğlu: Emekli-İhtiyar Heyeti Üyesi. 1937-İstanbul.


CEVAP 1: NALAN URAL YALANLADI
Nalan Ural ”Finalden önce garip teklif” başlıklı yazıdaki iddiaları yalanladı.
Eczacıbaşı Vitra Voleybol Takımı Menajeri Nalan Ural, bir gazete de yer alan Final-Four maçları öncesi Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un iki yerli oyuncusuna transfer teklifinde bulunduğu ile ilgili haber için açıklama yaptı.
Nalan Ural; “22 Mart 2011 tarihli Hürriyet Gazetesi’nin 42. sayfasındaki “Finalden önce garip teklif” başlığı ile yayınlanan Final-Four maçları öncesi Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom’un iki yerli oyuncusuna transfer teklif ettiğini iddia eden haber hiçbir şekilde gerçekleri yansıtmamaktadır.
...Tüm çalışmalarımda, spor etiğine uygun davranmak her zaman öncelikli prensibim olmuştur. Kamuoyunun bilgilerine sunarım.“
İşte Nalan Ural’ın açıklamaları. İddiayı ortaya atan yazar ve gazete. Kaldı ki; Nalan Ural eski takımında görev yaparken, en yakın dostu o yazardı!

SORU 2: Fenerbahçe Acıbadem-Vakıfbank Güneş Sigorta Türk Telekom maçından sonra 22 Mart 2011 tarihinde bir gazete yaptığı haberde Sarı-lacivertli takımın yenilgisi üzerine Mehmet Ali Aydınlar’ın “Kızlarıma Küstüm” başlığında bir haberi çıktı. Sayın Aydınlar’a yakın bir kişi olarak, başkan böyle bir şey söylemiş olabilir mi?

Soru Soran; Atılay Okbaydan: Emekli-İhtiyar Heyeti Üyesi. 1937-İstanbul

CEVAP 2: AYDINLAR KÜSMEZ...
 
Fenerbahçe Acıbadem Bayan Takımı efsanesini yaratan Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar Kızlarına asla küsmez. Başkan küsmedi ama üzüldü belki de kırıldı...
Büyük fedakarlıklar ile yaratılan Fenerbahçe Acıbadem Bayan takımı kadrosu oluşurken, Sayın Mehmet Ali Aydınlar’ın neler çektiğini, ne güçlüklerle mücadele ettiğini biliyor musunuz? Bilemezsiniz!
Kaldı ki Aydınlar’ın her taraftar gibi sarı-lacivertli meleklerden beklentileri vardı. Beklenen bu başarı gelmedi ise buna karşı gösterilecek tavır da bellidir. Üzüntü.
Mehmet Ali Aydınlar gibileri voleybol arenasına çekmenin ne kadar güç olduğunu anlatmak istemiyorum. Bırakın da, o kişileri küstürmeyelim...

 

KULÜP

BEŞİKTAŞ

BAŞIMIZA YILDIRIM DÜŞTÜ!
HEM DE İKİ KEZ ...

İki yıl önce de düşmüştü. Beşiktaş Erkek Voleybol Takımı.
Geçen hafta ikinci kez düştüler. Başımıza Yıldırım düşmüş gibi oldu. İlkinde Aziz Yıldırım ve Lig’deki öteki kulüp başkanlarının da imzasını alarak küme düşmenin kaldırılmasını istemişti Yıldırım Demirören.
Ayrıcalık talepleri kabul görmedi. Gittiler, döndüler ve bu yıl yine gittiler.
Beş aydır maaş ödenmeyen, ilgilenilmeyen sporculara hesap filan sorulamaz artık...
Ne diyordu taraftar tribünlerde; “Şeref’imizle oynar, Hakkı’mızla kazanırız!”
Hakları ödenmeyen sporcuların şerefini sorgulamaya kalkmayın bari!
Milliyet: Tribün

 

KULÜP

ECZACIBAŞI
CANNES SEYAHATİ

Türk voleybolunun temel taşlarından biri olan Eczacıbaşı Vitra Bayan Voleybol Takımı, Avrupa Şampiyonlar Ligi’nde grubunu birinci tamamladı. Play-off’ta ise geçen yılın Avrupa 3.sü olan Fransız Cannes takımı ile eşleşti. İlk maçı deplasmanda oynadı. Rakibini kendi evinde yendi.
Eczacıbaşı Yönetimi, bu galibiyete ortak olması için İstanbul Basını’ndan 8 gazeteciyi de Cannes seyahatine davet etti.
Holding Basın İlişkileri Müdürü Cem Tanrıkılıcı, Kulüp Müdürü Dr. Cemil Ergin ve İletişim uzmanı Vahide Palantöken’in ev sahipliği yaptığı ve şahane bir şekilde organize edilmiş bu tur için ancak şunu söyleyebilirim.
Eczacıbaşı, bu işi iyi biliyor... 

 


TV YAYIN

SKY TV - SPORTMEN

Hakan Artış ile Yonca Oskay’ın hazırlayıp sunduğu ve ilgiyle izlenen “Sportmen” programı, özel konu ve konuklarıyla cuma günleri saat: 22.00 de SKY TÜRK’te...


BASIN

1. MİLLİYET: 21 Mart 2011 “Altın Kızlar”
Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonu olan Vakıfbank Güneş Sigorta Bayan Takımı ile ilgili haberler MİLLİYET’te tam sayfa olarak okuyucuya sunuldu.

2. MİLLİYET: 16 Mart 2011 “Avrupa Aşkına”
MİLLİYET Şampiyonlar Ligi Dörtlü Finali’nde karşılaşacak takımlarımızdan Fenerbahçe Acıbadem/Seda Tokatlıoğlu ile Vakıfbank Güneş Sigorta’dan ise takım kaptanı Gözde Kırdar Sonsırma’yı bir araya getirmeyi başaran ve ropörtajını yayınlayan yine tek gazete oldu.
3.MİLLİYET : 1 Mart 2011
Ragıp Tekin’e operasyon
 
GAZETEMİZ voleybol yazarı Ragıp Tekin başarılı bir operasyon geçirdi. Kadıköy-Acıbadem Hastanesi’nde mitral yetmezliği sonucu kalp kapakçığı değiştirilen Tekin’in ameliyatını gerçekleştiren Kalp Damar Cerrahisi uzmanı DDoç.Dr.Hasan Karabulut, ameliyatın başarıyla sonuçlandığını belirtti.Milliyet Spor Servisi olarak Tekin’e “geçmiş olsun” diyoruz.
Ragıp TEKİN

6tane yorum var.


Yorum Yazın ( Sınırsız sayıda yorum yapabilirsiniz. )
Adınız ve Soyadınız: * Takma isim olabilir.
  Geçersiz formatBu alan gerekli.
E-mail adresiniz* Yorumunuzda görülmez.
Geçersiz formatBu alan gerekli.
  Yorumunuz
Bu alan gerekli.Maksimum 1500 karakter girebilirsiniz!Lütfen en az 10 karakter giriniz.
  1500

Yukarıdaki Yazı Hakkındaki Son Yorumlar
 orhun erdem 04/04/2011 18:55:13
abicimm..gel artık ya...özledik sohbetlerini...biran önce dönmeni bekliyoruz...selam ve saygılar...orhun erdem....
 FİLİZ 29/03/2011 22:42:58
Ragıp Hocam, Büyük geçmiş olsun.Siz bu voleybola çok gereklisiniz... 14 Mart tarhli Milliyet gazetesindeki yazınızı buldum okudum.Sizi tarafsızlığa davet eden,kişinin hala bu yazıları okumadığını ve söyleyecek sözü olmadığını üzülerek izliyorum.Bu arada Saip beyin de o güzel cümlelerine ortak olmak istiyorum.Sizinle gurur duyuyorum. Sizi çok seviyorum.Filiz
 Ragıp Tekin 27/03/2011 16:35:48
Dogukan Osman Elbir; Size iki sorum olacak? 1.Milliyet 14.Mart 2011 pazartesi "Teşekkürler" 2.Milliyet 14.Mart 2011 pazartesi "Yorum:Bu kez olmadı" Spor Sayfası. Avrupa Challenge Cup'ta ikinci olan Arkas ile ilgili bu haber ve Yorum'u okudunuz mu? Zorlu bir ameliyat geçirmiş kişi olarak ,bu yazılar tarafımdan,o gün maçtan sonra yazılmış ve Milliyet'te yayımlanmıştır. Eleştirinizi bu yazıları okuduktan sonra mı yaptınız? Buna rağmen taraf olduğumu iddia edebilirmisiniz? Saygılarımla...
 saip 26/03/2011 13:09:03
Geçmiş olsun arkadaş.Seni sağlıklı olarak aramızda görmek sevindirici.Bir bilen olarak,kısa sürede olsa,eksikliğini hissetmedik desem yalan olur.Kalemine ,yüreğine kuvvet.Camia seninle gurur duyuyor.Sağlıklı,mutlu,nice yıllar diliyorum.Sevgiler
 dostunuz 26/03/2011 12:12:57
sevgili ragıp abi. seni yeniden aramızda görmek bizi çok mutlu edecek. geçirmiş olduğunuz rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerimi birkez daha iletiyorum. BİR TEŞEKKER DE SİZE ....
 dogukan osman elbir 26/03/2011 06:37:36
TURKIYENIN VOLEYBOLDAKI GURUR ABIDESI VAKIFBANK NE ISE ARKAS spor DA BIR OKADARDIR..VE TURKIYE YE iki avrupa kupasini yasatabilmis tek kuluptur..ANCAK SAYIN RAGIP BEY E GORE bir takimin ligden dususu daha mi onemlidir sormak isterim? yoksa IZMIR in yine BIRINCI OLMASININ HAZIM DURUMUMUDUR? yazarligin ilk kurali tarafsizlikliktir RAGIP ABI... SEVGILER


Bu Kategoriye Ait Diðer Haberler

Bu iş nereye varır... -- [21/06/2016 17:29:43]

Voleyboldaki güzellikler -- [16/05/2016 20:22:59]

Nöral terapi -- [24/03/2016 00:53:30]

Onlar ne demişti? -- [12/02/2016 11:09:50]

Balık yağı ve faydaları -- [01/12/2015 21:23:57]

İçimizdeki yabancılar -- [27/11/2015 23:36:28]

3-2 AZİZ BIRAKTI... -- [23/11/2015 19:35:45]

Boyun fıtığı -- [12/11/2015 10:46:22]

Kinesiotape -- [12/08/2015 11:31:38]

Sporcularda enfeksiyonun önlenmesi -- [25/07/2015 15:31:08]

Haberler
Köşe Yazısı
Sporcu Sal
Transfer Dosyası
Son Yorumlar
Hakkımızda | Bilgi Merkezi | Lig Fikstürü| Puan Durumu| Yazarlarımız | Galeri | Görüntülenecek yazı bulunamadı! | Anketler | Reklam | İletişim
Ziraat Emeklilik
nb